Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!


Przegląd planowanych imprez na kwiecień 2007 r. w KRAKOWIE.

1. Śródmiejski Ośrodek Kultury - LAMELLI
2. Wystawy

3. Zajęcia stałe
4. Imprezy

ŚOK LAMELLI - program kwiecień 2007 r.

11 IV, godz. 18.00

Salonik Pani Ewy.
Prowadzenie: Ewa Warta-Śmietana i Jacek Chodorowski.
Koncert „Trzeba marzyć” w wykonaniu Andrzeja Wiśniewskiego, tenora, laureata Drugiego Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej oraz Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej, pianistki (nagrodzonej jako najlepsza pianistka-akompaniatorka konkursu). Przed koncertem pokaz fryzur i makijażu. Zapraszamy.

12 IV, godz. 18.00

Filmowy Klub Historyczny

Śródmiejski Ośrodek Kultury i Muzeum Armii Krajowej zapraszają na pokaz filmu „Ostatni rozkaz”, realizacja: Władysław Gołaszewski, TVP 1996.

12 IV, godz. 17.00

Poprzez Kresy.
Przez Tarnów, Huculszczyznę i Podole do Tarnopola. Zdjęcia i komentarz: Piotr Korpanty. Relacja z kolejnej wycieczki po Kresach zorganizowanej przez Krakowskie Koło Tarnopola TMLi KPW. Rozpoczęło się nietypowo odwiedzeniem Tarnowa, gdzie w katedrze znajduje się pomnik grobowy hetmana Jana Tarnowskiego, założyciela Tarnopola, oraz członków jego rodziny. Przed dotarciem do zasadniczej bazy w Tarnopolu, trasa wiodła przez Sambor, Drohobycz i Truskawiec do Stanisławowa. Wyjazd powrotny ze Stanisławowa prowadził na Huculszczyznę przez Kołomyję, Kosów i Worochtę. Na trasie do Tarnopola odwiedziliśmy: Halicz, Podhajce, Brzeżany i Zbaraż. W Tarnopolu, który był głównym celem wyjazdu, cały kolejny dzień poświęciliśmy na wspólne zwiedzanie centrum miasta.

12 IV, godz. 19.00

Krakowski Klub Podróżników. Zbigniew Borys „Filipiny”.
Zbigniew Borys – podróżnik i fotografik. Podróżuje od kilkunastu lat, głównie po kontynencie azjatyckim, który przemierzył od położonych na skraju Pacyfiku Filipin po przycupnięty w rogu Półwyspu Arabskiego Jemen. Jest autorem wielu pokazów przeźroczy i indywidualnych wystaw fotograficznych w rodzinnej Bydgoszczy, ale także w Toruniu, Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Jest też laureatem kilku konkursów fotograficznych o tematyce podróżniczej. Od kilku lat współpracuje z ogólnopolskimi magazynami turystycznymi, zamieszczając tam zdjęcia ze swoich podróży.

13 IV, godz. 18.00

Występ Kabaretu KSA.
Kabaret KSA działa już od 1999 r. Obecnie tworzy go czwórka krakowskich studentów: Beata Zięcik, Konrad Skrzyszewski, Jakub Szatko i Przemysław Ziemichód. Bogaty repertuar KSA obejmuje prozę, poezję, ale i przede wszystkim kabaret. Kwietniowy występ będzie prezentacją skeczy, które obfitują w aluzje do życia codziennego i stanowią szeroką parabolę współczesności. W ich tekstach i grze aktorskiej można doszukać się wpływów Monty Pythona, Mirona Białoszewskiego czy Toma Waitsa. Kabaret KSA działa pod patronatem Śródmiejskiego Ośrodka Kultury.

14 IV, godz. 16.00

Klub Przyjaciół Kota „Filemon”.
Spotkanie pt. „Marcowe koty w poezji i piosence” – prezentacja twórczości Alicji Tanew. Śpiew i akompaniament – Alicja Tanew.
Alicja Tanew – poetka i kompozytorka, absolwentka Wydziału Prawa UJ, wykonująca zawód radcy prawnego. Debiutowała w Studenckim Kabarecie Piosenki „Sowizdrzał” w Krakowie. W latach osiemdziesiątych nawiązała stała współpracę z Radiem Kraków, jako autorka scenariuszy i bajek z własną muzyką. Poezje Alicji Tanew ukazywały się w „Życiu Literackim”. Wydała tomik poezji „Zamienię kurtkę na miłość”, w przygotowaniu następne publikacje. Nie boi się ulotności, chociaż wie, że spadanie zawsze kończy się bólem, maluje wierszem sceny bogatsze o doświadczenie i łagodniejsze o wyrozumiałość, obnaża kobiecą rzeczywistość, rozśmiesza i zaskakuje puentą.

14 IV, godz. 18.00

„Nowe wiersze i nowe piosenki”. Wieczór autorski Elżbiety Zechenter Spławińskiej.
Nowo powstałe wiersze i piosenki będą prezentować Autorka i jej przyjaciele: Agnieszka Rösner, Jan Wojdak, Jaga Wrońska oraz młode pokolenie: Klaudia Walencik i Anna Warchał przy akompaniamencie Ewy Korneckiej i Edwarda Zawilińskiego. Prowadzenie: Jan Pieszczachowicz.
Elżbieta Zechenter Spławińska – krakowska poetka, prozaiczka i tłumaczka. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Ukazało się 12 tomików jej wierszy, m.in. „Epitafium dla biedronki” (1962), „Zazdrościmy szarotkom” (1968), „Powtórka z miłości” (1974), „Ósma góra” (1979). Zbiór wierszy „Czapka niewidka” (1996) uzyskał tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Jest autorką opowiadań, powieści i sztuki lalkowej dla dzieci. Wydała powieść psychologiczną pt. „Szansa” (2000). Pisze ballady i teksty piosenek.

16 IV, godz. 18.00

Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich i Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na jubileuszowe spotkanie poetyckie Zofii Garbaczewskiej- Pawlikowskiej pt. „Zakamarki pamięci” . W spotkaniu udział wezmą: Szczęsny Wroński – prezes ZLP, Krzysztof Lisowski – krytyk, poeta. Oprawa muzyczna: Anna Kozłowska – flet; wiersze czyta: Alicja Kondraciuk. Zofia Garbaczewska-Pawlikowska w 2007 roku obchodzi piękny jubileusz 85. urodzin. Przy tej okazji nakładają się i inne rocznice, bo jest pani Zofia poetką, pisarką i malarką. Wydała do tej pory 20 książek, w znamienitej większości były to tomiki poetyckie. Wiele z nich miało swą promocję również w Śródmiejskim Ośrodku Kultury. Należy do Związku Literatów Polskich, Konfraterni Poetów i Bronowickiego Koła Przyjaciół Sztuk Wszelkich. Miała też liczne wystawy malarskie w kraju i poza granicami (USA, Kanada, Wielka Brytania, Włochy). Promowana książka poetycka Zofii Garbaczewskiej-Pawlikowskiej „Zakamarki pamięci” jest wyborem wierszy opatrzonym wstępem Krzysztofa Lisowskiego – znanego krakowskiego poety i krytyka literackiego. Jej macierzysty Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich, kierowany przez prezesa Szczęsnego Wrońskiego, wydał „Zakamarki pamięci” – dzięki finansowemu wsparciu Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Korzystając z okazji, również pracownicy ŚOK z okazji jubileuszu życzą Pani dużo zdrowia i dalszych wspaniałych książek oraz pięknych obrazów. Pani Zofio – multos annos!

17 IV, godz.18.00

Koncert pieśni w wykonaniu Anny Wielgus-Plewniak – solistki Opery Krakowskiej i Leokadii Sochackiej – pianistki.
W programie: pieśni M. Karłowicza, P. Czajkowskiego, S. Rachmaninowa oraz utwory F. Chopina i obchodzącego 70. rocznicę śmierci i 125. rocznicę urodzin K. Szymanowskiego. Koncert połączony będzie z promocja płyty w wykonaniu Artystek. Patronat medialny: TVP3
Anna Wielgus-Plewniak – stypendystka Międzynarodowych Kursów Wokalnych w Weimarze i Bayreuth. Od 1982 r solistka Opery w Krakowie. Ukończyła studia muzyczne na wydziale Wokalno-Aktorskim we Wrocławiu w klasie prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Jej repertuar obejmuje ponad 30 pierwszoplanowych ról.
Leokadia Sochacka – edukację muzyczną rozpoczęła na Białorusi, gdzie przez 11 lat (1979-1990) uczęszczała do elitarnej Szkoły Muzycznej im. Achremczyka, dla dzieci wybitnie uzdolnionych. W 1990 r. rozpoczęła studia w Konserwatorium Muzycznym w Mińsku na Białorusi. Od roku 1991 do 1996 kontynuowała studia w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu prof. Stańczyka i prof. Kryjak. Od sześciu lat zajmuje się pracą pedagogiczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie.

18 IV, godz. 18.00

Krakowska Książka Miesiąca.
Tekstylia bis. Słownik młodej polskiej kultury” pod redakcją Piotra Mareckiego, Wydawnictwo Ha!art, Kraków. Spotkanie z Autorem i wręczenie Nagrody. Prowadzenie: Jan Pieszczachowicz.
"Tekstylia bis" to słownik składający się z prawie tysiąca stronic i ponad tysiąca haseł opisujących zjawiska z zakresu najnowszej kultury. Jest to redaktorskie przedsięwzięcie Piotra Mareckiego oraz zespołu: Piotr Kletowski (film), Szymon Holcman (komiks), Marta Cuber i Anna Kałuża (literatura), Daniel Cichy, Szymon Jadczak, Joanna Wojdas (muzyka), Ewa Małgorzata Tatar (sztuka), Joanna Derkaczew i Roman Pawłowski (teatr, dramat), Igor Stokfiszewski (idee) a także zaproszonych do współpracy specjalistów, m.in. Marty Ambrosiewicz, Tomasza Charnasa, Marcina Chruściela i Aleksandry Jach.

19 IV, godz. 17.00

Międzynarodowy Dzień Parkinsona
Stowarzyszenie Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona zaprasza na spotkanie i wykład dr Anny Krygowskiej-Wajs pt. „Nowe możliwości leczenia choroby Parkinsona”.

19 IV, godz. 19.00

Krakowski Klub Podróżnika.
Zdjęcia i komentarz: Tomasz Noga. Podczas pokazu obejrzymy dolinę Leh
z okolicznymi klasztorami, trekking przez góry Ladakhu i Zanskaru z Lamayuru do Padum i Kaszmir z „indyjską Wenecją” Srinagarem.
Tomasz Noga – absolwent geotechniki na AGH, Krakus pracujący od 4 lat
w Częstochowie. Po raz pierwszy posmakował podróży wyjeżdżając 18 lat temu. Trampowskie zwiedzanie krajów, atmosfera tanich hotelików, górskie trekkingi oraz oglądanie osobliwości przyrody i architektury, wciągnęły go jak narkotyk, od którego nie sposób się uwolnić. Zaczynając od Bliskiego Wschodu, zwiedził kraje Azji Centralnej, kraje dawnych Indii Brytyjskich, Azję Południową i Wschodnią, Indochiny. Kolejnym kierunkiem stała się Ameryka Łacińska z Chile, Peru, Boliwią, Ameryką Centralną, od Kostaryki do Gwatemali i Ekwadorem z wyspami Galapagos. Po kilku latach wrócił na azjatyckie szlaki, kolejny raz odwiedzając Indie, tym razem wybierając Ladakh i Kaszmir.

20 IV, godz. 18.00

Spotkanie Przy Piecu z Częstochową w tle.
Gośćmi wieczoru będą młodzi częstochowscy poeci: Tomasz Jamroziński i Marcin Zegadło.
Tomasz Jamroziński – ur. 1978. Autor tomu wierszy pt. „Stenogramy” (Kraków 2004). Druga książka poetycka „Przylądek do skrócenia” ukaże się w tym roku. Publikował m.in. w „Czasie Kultury”, „Ha!arcie”, „Kresach”, „ProArte”, „Studium”. Laureat konkursów poetyckich m.in. im. H. Poświatowskiej, K.K. Baczyńskiego, Z. Dominiaka. Recenzował dla „Dekady Literackiej”, „FA-artu”, „Opcji”, „Studium”.
Marcin Zegadło – ur. 1977, publikował m.in. w „Studium”, „Pro Arte”, „Czasie Kultury”, „Odrze”, „Tyglu kultury”, Piśmie Literackim „Red”, „Pograniczach”. Laureat Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Dominika (Łódź 2005) oraz Konkursu Poetyckiego o Laur Stowarzyszenia Żywych Poetów (Brzeg 2005). Wydał dwa tomy wierszy: „Monotonne Rewolucje” (Łódź 2003) oraz „Nawyki ciał śpiących” ( Kraków 2006). Więcej: str. 10.

20 IV, godz. 9.00-17.00

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa
„Tubylcza ludność Ameryki Północna a kolonizacja europejska – stan wiedzy
w 400-tną rocznicę założenia Jamestown”.
Organizatorzy:
Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Ani-yun-wiya Klub Miłośników Rdzennej Ludności Ameryki Północnej
i Południowej. W programie następujące wykłady:
Bruce E. Johansen: „Amerykańscy Indianie, Europa i Ameryka podczas rozmów o wolności”.
Aleksandra Ziółkowska-Boehm: „Suwerenność i jego konsekwencje. Naród czy Plemię?”.
Bartosz Hlebowicz: „Polityka i Archeologia. Indianie Amerykańscy vs. Muzea”.
Radosław Palonka: „Początek zderzeń kultur – konkwistadorzy w Ameryce Północnej i niektóre aspekty obecnej sytuacji Rdzennych Amerykanów”.
Francesco Spagna: „Niedźwiedź i Wydra: Zwierzęcy opiekunowie w Szamańskim Stowarzyszeniu Anishinaabe”.
Magdalena Paluszkiewicz-Misiaczek: „Kolonizacja i dekolonizacja Populacji Inuitów w Kanadzie”.
Izabela Nawrot: „Tradycyjna Rola Kobiet Pierwszych Narodów w Życiu Plemienia i Rodziny. O wpływie Europejskiej Kolonizacji i Polityki Rządu Kanady”.
Sandra Busatta: „Wielokulturowa Konstrukcja Ciała Politycznego Nootkan”.
Flavia Busatta: „Oszukany, oszukujący czy skandaliczny Wile E. Coyot
Alicja Froń: „Metafizyka demona kontynentu: literackie motywy Indian
w wybranych narracjach amerykańskich”.
Małgorzata Rećko: „Idea dualistycznej płci w międzykulturowym dyskursie”.

21 IV, godz. 18.00.

„Z koloru wydobyć formę” (Painting Out of the Colour). Prezentacja oryginalnej metody malarskiej.
„My nowocześni ludzie musimy stwarzać dzieła sztuki, w których forma przemawia bardziej niż przyroda; ujawnia się wyższe życie formy aniżeli to występujące w przyrodzie” – R. Steiner. Malowanie, w którym kolory i ich równoważenie determinują wyłaniającą się formę, bierze początek od mistyka Rudolfa Steinera. Wskazywał on, że należy przeżywać wewnętrzne życie koloru i podążać za jego twórczą siłą. Gerard Wagner rozwinął systematyczne podejście do koncepcji Steinera, tworząc z niej określoną metodę malarską, w której istotnymi pojęciami są: kolor, jego wola, równowaga, czy metamorfoza. Diane Roman z Teksasu przez 6 lat studiowała w szwajcarskiej szkole artystycznej według metody Wagnera. Obecnie sama prowadzi warsztaty i popularyzuje „malowanie z koloru” w Polsce. Podczas wykładu opowie o metodzie Wagnera, zaprezentuje slajdy, oryginalne obrazy i poprowadzi interaktywną próbę tworzenia obrazu.

23 IV, godz. 18.00

Recital skrzypcowy Błażeja Kociubana.
W programie: K. Szymanowski, II Koncert Skrzypcowy; S. Profofiev, Sonata D-dur; K. Penderecki, Cadenza.
Błażej Kociuban jest uczniem IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza
w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Wiesława Kwaśnego. Wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych, uzyskując nagrody, wyróżnienia i nagrody specjalne. W 2005 r. i 2006 r. otrzymał stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” oraz stypendium Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2006 r., w wyniku przesłuchań konkursowych, zakwalifikował się do Młodzieżowej Orkiestry Europejskiej – CEI Youth Orchestra i uczestniczył w tournee koncertowym po Europie w lipcu i listopadzie.

24 IV, godz. 18.00

Kultura Karpaty
Projekcja filmu „Cienie zapomnianych przodków” w reżyserii Siergieja Paradżanowa.

24 IV, godz. 18.00

Promocja książki „Estetyka Indian Ameryki Południowej” pod redakcją Katarzyny Zajdy, wydanej nakładem Towarzystwa Autorów i Wydawców Prac Naukowych UNIVERSITAS. Książka ukaże się w ramach serii „Estetyki świata”. Tematem pozycji jest kulturowa przestrzeń narodów tubylczych, obejmująca Amerykę Południową od dżungli amazońskiej aż po masyw wysokich Andów. Konstrukcja książki opiera się na pięciu rozdziałach tematycznych: estetyka, symbolika, sztuka w rytuałach, muzyka, magia oraz transformacja. Porusza tematy związane z religią, obyczajami, pokazuje przenikanie się praktyk magicznych z medycyną tradycyjną. Redaktorka książki, Katarzyna Zajda, filozof, spędziła kilka lat w Ekwadorze, zajmując się tubylczymi kulturami, a w szczególności szamanizmem.

25 IV, godz. 17.00

Five o'clock.
Prowadzenie: Ewa Warta-Śmietana i Jacek Chodorowski.
Spotkanie z cyklu „Artystyczne małżeństwa”. Wystąpią: Agnieszka Kuk
(sopran) oraz Tomasz Kuk (tenor). Przy fortepianie: Małgorzata Westrych.

26 IV, godz. 18.00

Dekada Fotografii – spotkania pokoleń. Rzeczywistość a dokument.

27 IV, godz. 18.00

Transpoetica: Japonia, Korea, Wietnam
Utwory z Japonii (poezja klasyczna, współczesna i haiku), Korei i Wietnamu. W programie dodatkowym: japoński taniec z wachlarzami, ceremonia herbaciana, slajdy, koreańskie malarstwo ludowe, oryginalne zwoje autorstwa Li Haesung. Współorganizator: Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ.

29 IV, godz. 19.00

„Ludzie Estrady – rozmowy śpiewane”.
Gościem Niny Repetowskiej będzie Joanna Rawik. Spotkanie odbędzie się
w Teatrze Groteska. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w Śródmiejskim Ośrodku Kultury (ul. Mikołajska 2) oraz w PIM (ul. św. Jana 2).

 
WYSTAWY

2-5 IV godz. 15.00-20.00

Wystawa malarstwa Anny Fornelskiej.

11-31 IV godz. 15.00-20.00

Wystawy Grupy Fotografików KontraZ:
Dorota i Mirosław Dylscy, Romuald Janik.
Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych „Piwnica pod Baranami”
ul. św. Tomasza 26, tel. 012 421 25 00

5 IV, godz. 20.00

Jajko w Piwnicy pod Baranami

14, 21, 28 IV, godz. 21.00

Kabaret „Piwnica pod Baranami”

Jazz w Piwnicy:

12 IV, godz. 20.30

Witold Hronowski Kwintet

19 IV, godz. 20.30

Boba Jazz Band

26 IV, godz. 20.30

Beale Street Band

3-16 IV

Barbara Ewa Idzik „Moc wizerunku – sławni i nieznani”.
Wystawa portretów malarskich. Barbara Ewa Idzik – artysta malarz, scenograf. Główną postacią sportretowaną na obrazach prezentowanych podczas tej wystawy będzie Jan Paweł II, a także artyści krakowscy: Jerzy Trela, Adam Ziemianin, Józef Baran, Bogusław Żurakowski, Jarosław Śmietana i inni. Ponadto planowane jest spotkanie autorskie z jednym z w/w. artystów.

Wernisaż: 3 kwietnia, godz. 19.00

17-30 IV

Sylwester Owsiany – malarstwo. „Przełyk”.
Sylwester Owsiany urodził się w 1977 roku w Jaśle. Malarstwem i grafiką zajmuje się od 16 lat. Brał udział w Wojewódzkich Konkursach Plastycznych, gdzie był kilkakrotnie nagradzany. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Dotychczas swe prace prezentował na wystawach indywidualnych w Jaśle (Jasielski Dom Kultury, klub Mandala) oraz w Krakowie (dwukrotnie w galerii Centrum Sztuki Współczesnej Solvay). Owsiany właściwie przez cały czas projektuje. Rozrywa i rozcina pewne rzeczywistości, a następnie składa je w nowe całości. Towarzyszy temu ciągły pomiar. Obraz staje się opisem, konkretnym zbiorem rozwiązań na temat różnych światów. Samo tworzenie jest dla niego działaniem na uzyskanych wynikach, ciągłym ich gromadzeniem, wyszukiwaniem nowych między nimi związków. Dzieło stanowi rodzaj matematycznego wyniku. Czym jest jeszcze? I jaki jest cel tworzenia? Być dla siebie zrozumiałym… Dla Owsianego obraz to środek komunikowania się z innymi rzeczywistościami. Czy można zbadać siebie przy pomocy siebie? Owsiany takie próby wciąż podejmuje.

Prezentowane prace koncentrują się na ludzkim ciele, a raczej na konkretnych jego fragmentach. Stają się one strukturami, które wchodzą w interakcje z elementami rzeczywistości, które – logicznie rzecz ujmując – nie przystają do siebie. Tutaj jednak nie ma logiki. Gdyby była w ogóle możliwa, to można by było zaprojektować piękno. Byłoby ono wartością stałą i pewną, ale jakiekolwiek tworzenie straciłoby wtedy sens.
Często ta nowa, swoista logika dzieł Owsianego wykorzystuje ludzką fizjologię, która nabiera tutaj nowych wymiarów. Tak jest również w przypadku tej wystawy, zatytułowanej PRZEŁYK. Ludzkie ciało staje się nowoczesną architekturą. Przełyk odwołuje do samego aktu tworzenia, jest też pewnym łącznikiem między światem zewnętrznym i tym, co ukryte w głębi.

4-15 IV

Beata Zuba-Palichleb „Poszukiwania” – malarstwo.
Studentka Wydziału Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uczennica prof. Zbigniewa Bajka oraz prof. Bolka Oleszki. Absolwentka krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz studiów Podyplomowych z dziedziny zarządzania w Instytucie Administracji i Ekonomii w Lille. Jej dotychczasowe prace trafiają w większości do kolekcji prywatnych w kraju i za granicą. Malarstwo traktuje jako realizację swojej pasji życiowej, często mawia, że zrodziło się z poszukiwania możliwości wyrażenia prawdy o sobie i otaczającym świecie. W Mini Galerii zobaczymy nastrojowe obrazy olejne, z lat 2005- 2006: pejzaże i portrety, które powstały pod wpływem bardzo osobistych przeżyć artystki, dodatkowo uzupełniane szkicami malarskimi i słownymi.

16-30 IV

Wojciech Ćwiękała ,,Niepokój” – fotografia.
Wojciech Ćwiękała urodził się w Dąbrowie w 1972 r. Ukończył Wydział Rzeźby
w pracowni profesora Mariana Koniecznego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1998 r. Studiował informatykę oraz grafikę komputerową, zajmuje się fotografią oraz rysunkiem. Na wystawie zobaczymy cykl fotografii wykonanych zarówno w technice cyfrowej jak i analogowej, ukazujących martwą naturę oraz akt, pod wspólnym tytułem ,,Niepokój”. Artysta pracuje tylko w studiu, analizując zależności między światłem a materią, dochodząc w swoich rozważaniach prawie do abstrakcji. Tematem jest niepokój zarówno sferze metafizycznej, jak i codziennej dotykającej codziennej egzystencji.


Klub „KAZIMIERZ”
ul. Krakowska 13, 31-062 Kraków, tel. 012 421 57 86
www.klubkazimierz.slowa.pl
e-mail: klub.kazimierz@op.pl

2 IV–10 IV

Wystawa najnowszych prac malarskich Anny i Barbary Burz „Malarskie impresje na dwa głosy".

4 IV, godz. 16.00
Spotkanie Wielkanocne Klubowiczów (impreza zamknięta).

11 IV, godz. 18.00

Wernisaż wystawy malarstwa Kamili Berny pt. ,,Kamienie”.
Kamienie od zawsze były na ziemi, towarzyszyły człowiekowi – w kamiennych grotach mieszkali nasi przodkowie, a kamienne naczynia i inne przedmioty stanowiły wyposażenie ich wnętrz. Kamienie były też bronią, lekarstwem, a starte na proszek dawały kolory pierwotnym malowidłom. Kamienie były otaczane czcią i kultem (naczynia rytualne, wyobrażenia bóstw), mają potężną moc i oddziałują na nasze życie, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Ramona Nawara o autorce prac – ,,Od dłuższego czasu przyglądam się poszukiwaniom tej młodej artystki (dyplom z wyróżnieniem zdobyła w pracowni Mariana Jarzemskiego w 2004 roku). Kamila, zawsze niepokorna, idąca swoją drogą, ma swój styl – rozpoznawany i charakterystyczny. Jej obrazy są jak sceny z baśni, zaczarowane, przemawiające swoistymi barwami".

12 IV, godz.18.00

Wykład Małgorzaty Lalickiej „Wiosenne postanowienia czyli co nam zostało
z zimowych kilogramów”. Kolejne spotkanie z cyklu dotyczącego odchudzania i zdrowego żywienia.

16 IV, godz. 18.00

,,W krainie rękodzieła" – spotkanie Grupy Kobiet Alternatywnych.

17 IV, godz.18.00

Turniej klubowy Krakowskiego Klubu Szaradzistów ,,Agora”.

20 IV, godz.18.00

,,Rysunek na żywo – prezentacja perspektywy”.
Spotkanie warsztatowe z artystą plastykiem, Adamem Pochopieniem, prezesem Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich.

23 IV, godz. 16.30

,,Praca z ciałem”– taniec, joga, choreoterapia.

23 IV, godz. 18.00

,,Pochwalmy się, co już umiemy” – kolejne spotkanie Grupy Kobiet Alternatywnych.


24 IV, godz. 14.00

Koncert chóru ,,Hejnał” w Teatrze Kolejarza.

24 IV, godz. 16.00

Premiera sztuki „Pani Twardowska” na podstawie ballady Adama Mickiewicza. Reżyseria: Jolanta Gadaczek-Nowak i Ewa Piekarska, wykonanie: „Dzieci Kazimierza”.

Klub „Strych”
ul. Masarska 14, 31-539 Kraków
tel. 012 4218992, e-mail: klubstrych@interia.pl

ZAJĘCIA STAŁE

KLUB INTERNETOWY „STRYCH”
czynny: poniedziałek – czwartek, godz. 15.00-21.00
piątek, godz. 13.00-19.00

KRAKOWSKI KLUB KOMIKSU
* porady dla tworzących komiksy
* dyskusje o komiksach z innymi fanami
spotkania: wtorek, godz. 19.00-21.30

KOŁO MANGA ANIME „YOKAI”

* pokazy anime, co miesiąc program pokazów
* przygotowanie programu i wspólne wyjazdy na konwenty i imprezy mangowe
spotkania: środa, godz. 18.00-21.30, piątek, godz. 17.00-21.00

KOŁO FANTASTYKI „DRAMA”

* gra fabularna na żywo
spotkania: poniedziałek, godz. 17.00-21.30

KOŁO GIER STRATEGICZNYCH

* rozgrywanie bitew, kampanii i specjalnych scenariuszy klubowych do Warhammera, Warzone, Chronopii, Mordheima, Konfrontacji i Warmachine: Hordes
* dysponujemy gotowymi stołami do gry i szerokim asortymentem makiet
* spotkania: wtorek, czwartek godz. 16.00–21.30



IMPREZY:

3-26 IV Liga gry strategicznej „Warhammer Fantasy Battle”

3-26 IV Liga gry strategicznej „Warmachine: Hordes”

Klub Muzyki Współczesnej „Malwa”
ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków
tel./faks 012 411 61 16, e-mail: klubmw@poczta.onet.pl
Klub czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-21.00

5 IV, godz. 17.00

Klub Seniora.
Spotkanie z medycyną: „Oddychanie jest wielką umiejętnością”. Prowadzenie – Halina Theodorakopoulos.

12 IV, godz. 17.00

Spotkanie z TAI CHI – trener: Paweł Zaremba

13 IV, godz. 17.00

Audycja muzyczna.
Wykonawcy: uczniowie ZSM z klasy saksofonu Krzysztofa Włodarczyka

18 IV, godz. 14.00

Koncert wiosenny
DPJ, ul. Nad Sudołem

20 IV, godz. 18.00

Magia kwiatów. Spotkanie z Elżbietą Nowotarską, botanikiem z Ogrody Botanicznego UJ. Oprawa muzyczna: Renata Guzik – flet

26 IV, godz. 17.30

MUZYKOLANDIA: „U źródeł Muzykolandii – muzyka bałkańska”. Koncert dla dzieci.
Wstęp – 5 zł. Bilety do nabycia przed koncertem.
Wykonawcy:
Zespół Tańców i Pieśni Bałkańskich IGLIKA
Katarzyna Słota-Marciniec – śpiew, prowadzenie
Uczniowie Studium Muzyki KMW „Malwa”

Klub „Zaułek”
ul. Poselska 9, 31-002 Kraków
tel. 012 422 10 89

3 IV, godz. 17.00

Instytut Kresowy: Ile, gdzie, kiedy? – prelekcja Andrzeja Chlipalskiego.

11 IV, godz. 19.00

Gdzie oczy poniosą – otwarcie wystawy Grupy Fotografików KontraZ.
Dorota i Mirosław Dylscy, Romuald Janik.

12 IV, godz. 18.00

Sztuka polska w służbie kontrreformacji
– wykład dr. Piotra Krasnego.

16 IV, godz. 17.00

Konsultacje plastyczne – Małgorzata Jagiełło.

19 IV, godz. 18.00

Splendor i blichtr w sztuce dworu Wazów
– wykład dr. Piotra Krasnego.

20 IV, godz. 16.30

Dieta niskowęglowodanowa a grupa krwi (B i AB) – Krystyna Żurek.

26 IV, godz. 18.00

Spotkanie Wschodu i Zachodu w nowożytnej sztuce polskiej
– wykład dr. Piotra Krasnego.

27 IV, godz. 18.00

Łacina w kulturze polskiej
– wykład dr. Józefa Kabaja.

Koncerty

6 IV, godz. 19.00

Misterium pogrzebu Pana Jezusa - oprawa muzyczna zespół Muzyki Dawnej Canticum Novum, kościół O.O. Franciszkanów Reformatów, ul. Reformacka 4.


Informacje dzięki współpracy z :

Śródmiejski Ośrodek Kultury - Kraków
ul. Mikołajska 2
tel. 4220814,4221955
fax 4311931
www.lamelli.com.pl - hosting netaX.pl
e-mail: lamelli@lamelli.com.pl


Dodaj "WAWEL" Do Twoich Ulubionych Stron !!!